Infovek Slovensko Projekt MVP na ZŠ Cudzie jazyky Športové poukazy- pilotný projekt Vzdelávanie pedagogických zamestancov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít - národný projetk Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZŠ a SŠ s využitím eletronického testovania Elektronizácia vzdelavacieho systému regionálneho školstva Podpora inkluzívneho vzdelávania v ZŠ Petrovany NP Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II. a III.

Infovek Slovensko

Konkrétnym cieľom Projektu INFOVEK Slovensko je celoplošné napojenie základných a stredných škôl v Slovenskej republike na internet, spojené s využitím tohto média v pedagogickom procese. Takto sa školy stanú centrami, ktoré budú šíriť po celom Slovensku proces informatizácie spoločnosti – od žiakov, študentov, pedagógov až po rodičov.

Zavedenie internetu do škôl po celom Slovensku, teda aj do tých najvzdialenejších a najodľahlejších dediniek otvorí svet celému Slovensku, ale otvorí aj Slovensko svetu. Preto je veľmi dôležitá znalosť angličtiny - esperanta informačného veku, esperanta celosvetovej komunikácie po internete. To umožní výmenu informácií nebývalých rozmerov medzi Slovenskom a svetom. Dnes si už sotva vieme predstaviť, aké obohatenie to môže mať pre našu mladú generáciu, ale aj pre celé Slovensko. Pretože vytvorenie celoslovenskej informačnej siete napojenej na internet súčasne zavedie technológiu do každej dedinky, kde majú školu. A na túto sieť sa môžu postupne napájať ďalšie inštitúcie - miestne samosprávy, rozmanité miestne spolky a združenia, ale aj drobní podnikatelia. Impulz a skúsenosť v miestnej lokalite bude vychádzať zo školy. Škola sa tak stane centrom šírenia informačnej osvety vo svojom regióne v nebývalej miere.

Správcom tohto projektu na škole je Mgr. Marián Berdis.

• Spojená škola, Petrovany 274
    Petrovany 274