Virtuálna prehliadka základnej školy

Štvrtok 25. 4. 2024

Vitajte na stránkach našej školy

Novinky

• V piatok 19. apríla našu školu reprezentovala na súťaži v speve populárnej piesne Slávici z lavice Miška Jacková zo 4. A. Zmenila sa na čarodejnicu a krásne a čisto zaspievala pieseň Saxana. Nevyhrali sme, ale získali sme skúsenosti a naša Saxana si vyslúžila veľký potlesk obecenstva. Za reprezentáciu našej školy jej ďakujeme!

• A to doslova. V Petrovanoch je aktuálne najvyššia koncentrácia vlakov na meter štvorcový na celom svete. V priestoroch našej základnej školy totiž vďaka veľkej láskavosti a ochote Poštového múzea z Banskej Bystrice nájdete od 17. do 29. apríla 2024 jedinečnú výstavu "Železnice na svetových známkach". Vďaka stovkám unikátnych poštových známok z každého kúta sveta môžu všetci záujemcovia, fanúšikovia železníc, vlakov, ale aj filatelistiky, spoznať históriu železničnej dopravy od prvých parných strojov až po súčasné najmodernejšie vlakové súpravy. A okrem toho i geografiu celej zemegule. Popritom možno niekto navyše opäť prepadne čaru poštových známok a zahorí vášňou k ich zbieraniu a filatelistike vôbec. Nezmeškajte túto neopakovateľnú príležitosť a príďte sa pozrieť na poštové známky s vlakmi od výmyslu sveta.

• Každoročne sa naša škola zapája do súťaže v speve ľudovej piesne Slávik Slovenska, ktorej garantom je známy spevák Peter Dvorský. Kamilka Krivá nás reprezentovala od prvého ročníka s malou kovidovou prestávkou každý rok. Aj keď tento posledný rok nezískala ocenenie, ďakujeme jej za peknú reprezentáciu a prajeme veľa úspechov v spievaní aj naďalej!

• Je to už deviaty rok, čo bol 12. apríl vyhlásený za Medzinárodný deň florbalu v rámci osláv 30. výročia založenia medzinárodnej florbalovej federácie. Hodiny telesnej výchovy sa preto niesli v duchu tohto populárneho športu.

• Milí žiaci,

škola, získavanie nových vedomostí i Vaši kamaráti sú pre Vás iste dôležití. Nepochybne radšej však trávite čas so svojimi najbližšími v rodine, či spoznávate krásy prírody na výletoch so svojimi rodičmi, starými rodičmi a súrodencami. Rodina má pre každého z nás nevyčísliteľnú hodnotu. A práve svetový deň rodiny, ktorý si každoročne pripomíname 15. mája nám túto hodnotu rodiny vyzdvihuje.

Čo znamená rodina pre Teba?

Každý z Vás sa môže vyjadriť výtvarným spracovaním danej témy, prípadne napísaním básne alebo úvahy, či rozprávania. Vaše výtvarne a literárne práce budú zaradené do 3 kategórií - 1. - 3. ročník, 4. - 6. ročník a 7. - 9. ročník.

Novinky

• Spojená škola, Petrovany 274